Aklın Yolu BiLiM

arrow
arrow

     BLM Mekatronik ve BLM Otomasyon Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknogirişim sermaye desteği ile 2011 de kurulmuştur. Kurucuları Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarıdır.
     Merkezi İzmir DEPARK’ta olan firmalar, özgün entegre tasarım analiz ve kontrolü yöntemi ile mekatronik sistemler geliştirmektedir.
     Sera ilaçlama robotu ve kültür aracı, CAD/CAM tabanlı protez kalıbı üretim sistemi, kişiye özel tabanlık üretim sistemi firmalarımızın geliştirdiği ürünlerdir.
     Firmamız, ileri mühendislik analizleri, mekatronik sistemler, robotik ve otomasyon, titreşim ve şekil değiştirme ölçümü, tersine mühendislik konularında endüstriye hizmet vermektedir.

     Mekatronik sistemlerin tasarımı, katı modelleme, montaj, makine dinamiği hesapları, sonlu elemanlarla statik ve titreşim analizleri, otomasyon donanımı ve programlama konularının entegre olarak ele alınmasını gerektirir. Yalnız bilgisayar destekli katı modelleme ve montaj ile yapılan tasarımlar, ürünün çalıştırılması sırasında sorunlar ortaya çıkartabilir. Entegre analize dayalı simülasyon ve gerekirse ölçüm sonuçlarının değerlendirilmesi ile ürün güvenilir olarak tasarlanabilir.

HABERLER